Торнадо на Јадран!

Силно невреме го погоди целиот регион. Град со големина на тениско топче уништуваше автомобили во Словенија, а големо торнадо туркаше се пред себе во Хрватска.

Торнадото започнало од Котор, а се движело кон Херцег Нови. Оштетило куќи, згради и стебла.

Невремето оштетило и два помали авиони на аеродромот во Тиват.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »