Беспрекорен тен за само 15 минути-погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има оној сјај по кој копнееме.

За среќа на работите современите козметички линии понекогаш знаат да направат чуда и да бидат вистински соработници во борбата за младешки изглед и превенирање на предвременото стареење на кожата.

Но, да не должиме многу погледнете го ова кусо видео каде Виктoрија Лоба ги споделува со нас своите дневни рутини за убав и природен изглед без шминка, со помош на NovAge линијата True Perfection од Орифлеим.

Зарем има нешто поубаво од тоа да  се чувствувате комотно во сопствената кожа?!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Translate »