Временска прогноза

loading...

Времето ќе биде нестабилно, претежно претпладне и особено во западните и јужните делови каде ќе има краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движи од 14 до 35 степени. Ув индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје ќе биде нестабилно, а температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.

Од сабота се очекува стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Translate »