ВИДЕО: Несторовски тресе мрежи во Италија, настрада и Беневенто!

loading...

Несторовски ја продолжува својата серија на голови во Серија Б. Прилепчанецот и вечерва ја погоди мрежата на ривалот и пак реализираше за 0-1 како и пред осум дена. Овој пат на теренот на ланскиот прволигаш Беневенто, македонскиот напаѓач мајсторски реализираше со левата нога за 0-1 во 42. минута.

Овој гол е 12-ти на 22 натпревари за македонскиот напаѓач:

  • Голот на Несторовски во Беневенто: 

gol.mk

Translate »