Само за големи гради?: “Сиромашни“ бикини по кои полудеа сите познати дами е хитот за ова лето

Ова бикини како да го изнесува долниот веш од спалната соба на плажа. Најновиот тренд за ова лето ќе биде бикини кој беше популарен во деведесеттите години.

Познатите дами веќе се фотографираат во него и објавуваат фотографии на социјалните мрежи.

Првите кои се појавија во ова бикини се сестрите Кардашијан, Клои и Кортни.

Секогаш инспирирани од убавиот облик на градникот, новите бикини ги имитираат моделите кои биле актуелни во минатото кога жицата била составен дел од секој костим за капење.

Заради ефектот на пуш-ап овие бикини ќе направат и малите гради да изгледаат секси.

Долниот дел од бикинито е креиран во облик на буквата V, а како такви го даваат ефектот вашите нозе да изгледаат подолги и повитки.

Translate »