Видео-Силно невреме и големи поплави во Белград. Автомобили пловат во вода!

loading...

Силно невреме го зафати регионот и направи вистински хаос, но најголеми последици очигледно има во соседна Србија, особено во главниот град Белград.

Според регионалните медиуми големо невреме со силен дожд направило хаос низ главниот град на Србија.

Семафорите се расипале, трамваите стоеле во вода, автобусите како да пловеле, а автомобилите ги носела надојдената вод, погледнете ТУКА.

Translate »