Голем пожар во велешко Војница, градоначалникот бара доброволци за помош

loading...

ожар со голема брзина се шири во близина на село Војница во околината на Велес, објави попладнево градоначалникот на Општина Чашка Горан Стојановски на Фејсбук.

„Нов страотен пожар во близина на село Војница. Пламените јазици се шират со голема брзина“, вели Стојановски во објавата.

Тој упатува апел до граѓани доброволно да помогнат, бидејќи „станува алармантно.“

Translate »