(Видео) Тајна врата во туш кабина водела кон огромна плантажа за марихуана во Италија

loading...

Петстотини стебла марихуана беа пронајдени во вторникот во магацин во италијанскиот град Каљари.

Садниците со марихуана биле скриени во огромна просторија сместена зад тајна врата во бања.

Покрај марихуаната, полицијата пронашла пиштол и куршуми.

Во акцијата уапсен бил 30-годишниот Филипо Гавецани под сомнеж за одгледување марихуана, поседување оружје и кражба на струја.

Translate »