Синот на Амди Бајрам пијан собрал две возила на „Партизанска“, па делел тупаници

Вистински хаос се случувал вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“, пренесува Република.мк.

Како што дознава „Република“ од лицата кои се нашле на местото, возило кое движело со брзина над пропишаната, собрало две други возила по патот и предизвикало верижен судир.

Возачот на „масерати“ возилото бил Г.Б., син на политичарот Амди Бајрам, кој бил во видно алкохолизирана состојба.

Според очевидците, откако ги оштетил останатите возила и предизвикал сообраќајка, Г.Б. излегол од своето возило и со боскови ги нападнал присутните.

Translate »