ДИМЧЕ АРСОВСКИ ЈА ЗАПРОСИ ДЕВОЈКАТА

loading...

Ќе се жени портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Тој вчеравечер на својот роденден ја запроси својата девојка Соња со која подолг период е во врска. Арсовски убавата вест ја сподели на социјалната мрежа Инстаграм.

Тој сподели фотографија на која ја држи раката на Сања со вереничкиот прстен, а во објавата напиша „Доста беше, до вечноста“.

Веста за запросувањето ја објави и неговата, сега веќе верница, Соња, на нејзиниот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

 -Роденденски подарок за мене или за него? За нас двајцата, напиша Соња.

Translate »