Алгасан-ќе ве опушти и ефикасно ќе ја отстрани болката во зглобовите и мускулите

Постојат огромен број на задоволства и активности кои се добри за вашето здравје-како на пример планинарење, прошетки во парк, до разни други активности кои го прават животот поинтересен и поубав. Меѓутоа тоа не го практикувате. Ги одбивате поканите за прошетки, на спортски активности не ни помислувате. Постојано се жалите нешто ве мачи: болки во грбот, вкочанетост на мускулите, ревматизам…? Време е да се стави крај на ваквите непријатности и да ја повратите самодовербата.

Потребна ви е доверлива помош. Алгасан од Dr.Theiss е препарат со оригинален германски квалитет, природен производ врз база на етерично масло од алгојски планински бор, кои растат на надморска височина од 800 до 1600 метри, во еколошки заштитена област  Аллгäуа, во Германија. Allga San акут Спазмус претставува специјална маст за масажа со интензивнo дејство и се применува при спазми и напнатост во мускулите. Содржи моќен комплекс од прецизно одбрани состојки и екстракти кои брзо делуваат на заболеното место намалувајќи ги болките и ги враќаат удобноста и леснотијата.

Особено ефикасен, продира длабоко, ослободува и го намалува воспалението. Кожата  брзо го впива, не ја масти и не ја суши. Алгасан е природен антиревматик и аналгетик, кој може да го користат лица кои работат претежно во канцеларија, активни спортисти, повозрасни луѓе и сите оние кои имаат ревматични и дегенеративни заболувања, спортски повреди, намалена физичка активност, оние кои се под стрес. За спортистите се препорачува употреба на Алгасан пред, и по спортски активности.

Станува збор за препарат кој особено го препорачуваат германските фармацевти, и кој е најпродаван производ во аптеките во Германија. Ја отстранува болката во мускулите и зглобовите, ја поттикнува циркулацијата на крвта, ги опушта  мускулите, нема штетни последици по здравјето. Алгасан делува пријатно на целото тело. Масажата со овој природен препарат е благотворна, освежувачка, а пријатниот мирис овозможува релаксирачко телесно доживување кое опушта.

Алгасан-Сега се чувствувате слободни и полни со енергија!

Translate »