Киднапирана девојка од човек кого го запознала на социјалните мережи

loading...

Уште едно киднапирање ја потресе Македонија. 18 годишна девојка од гостиварско Дебреше била киднапирана од момче со кого се запознала преку социјалните мрежи.

Осомничен за лишувањето од слобода е момче од од тетовски Пирок. Според пријавеното девојката од Дебреше со грабнувачот преку социјалните мрежи се запознала пред повеќе од два месеци преку социјалната мрежа Инстаграм.

И двајцата на 6-ти минатиот месец се сретнале во фризерски салон во Гостивар, од каде според кажувањето на девојката момчето од Пирок насилно ја внесол во неговото возило и заканувајќи и се дека ќе и го убие сопругот и други членови на семејството и го одзел мобилниот телефон и ја однесол во неговата куќа во Пирок.

Додека била во куќата на девојката според полицискиот билтен не и бил дозволен никаков контакт, но вчера околу 16 часот и 30 минути таа успеала да им се јави на родителите и побарала да дојдат да ја земат.

Сите инволвирани повикани се во СВР Тетово, разговарано е со нив и се работи на целосно расчистување на случајот.

Сител

Translate »