ФИЛИПЧЕ: ФОТОГРАФИИТЕ ОД ВЧЕРАШНОТО ПРАЗНУВАЊЕ ВО ВЕРСКИТЕ ХРАМОВИ И ПРЕД НИВ СЕ ПОВТОРНО ЗАГРИЖУВАЧКИ

Фотографиите и прилозите од вчерашното празнување во верските храмови и пред нив се повторно загрижувачки. И покрај апелите на здравствените

Read more

Совети од архитектите за топлина и елеганција во домот- Надворешни дрвени подови!

Големата естетска вредност на дрвото е причина да се користи како дел од фасади, за надворешни дрвени подови, дрвени гарнитури

Read more

ПОЧНАТА ПРЕДИСТРАЖНА ПОСТАПКА ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека отворила предистражна постапка по допрен глас за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. „Се уште нема

Read more

Пукање на новиот булевар во Бутел – престрелка поврзана со инцидентот во „Палас“

Новоотворениот булевар Христијан Тодоровски Карпош во Бутел во моментов е затворен од полициски специјалци по престрелка која се случила пред

Read more

Синот на пациентот кој доби срце изрази благодарност до семејството на донорот: “Фамилиите ќе останат сплотени, а срцето е нашето единство”

Васил Огњановски, синот на 54-годишниот пациент Иван Огњановски кој е првиот човек кому му беше трансплантирано срце во земјата, денеска

Read more

200 ДЕНА ПО ПРЕСТАНОК НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА: РЕДАРСКА СЛУЖБА ВО ТРГОВСКИТЕ ЦЕНТРИ И ОЗНАКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ И ДЕЗИНФЕКЦИЈА

Уште 200 дена од престанокот на траењето на вонредната состојба се применуваат мерките за обезбедување на редарска служба при влезот

Read more
Translate »