Студентка на Универзитетот во Виена: Професорите никогаш не задоцниле на час и секогаш се достапни на телефон

Верче Георгиевска е прва година на Економскиот универзитет во Виена, таа за Радар го пренесува своето искуство од начинот на

Read more

По иницијативата на „Слободен печат“ просторот спроти „Холидеј ин“ да стане зелена оаза, се огласи инвеститорот

Бизнисменот Зоран Антиќ, кој се очекува да гради на просторот на сегашниот паркинг спроти „Холидеј ин“, ветува дека Скопје ќе

Read more

Македонска компанија најдобра на самит за вселенски иновации SPACECOM во Хјустон, САД

            Македонскиот стартап Свифт Дата кој работи во областа на обновливите извори на енергија успешно се пласираше меѓу 7те најдобри на финалето на

Read more

Иницијатива на „Слободен печат“: Вака треба да изгледа просторот пред „Холидеј Ин“!

Редакцијата на „Слободен печат“ ги повикува сопствениците на парцелата пред хотелот „Холидеј Ин“, која сега е паркинг, каде што треба

Read more

Инспирирани од природата, Васил Филипов со Flower City изработуваат “зелени sидови” кои красат многу ентериери.

Да се донесе природата во затворен простор и со тоа дополнително да внесете живост, радост и позитивна енергија е навистина

Read more

Кловнот Заги: 10 години дипломата ми стои во фиока, а во градинките воспитувачките се како “супермени” една на 30 деца

Во  пелагонискиот регион нема кој не слушнал за кловнот Заги. Зад маската на овој популарен кловн се крие неверојатна жена,

Read more
Translate »