Новиот Citroën C5 Aircross e добитник на признанието „SUV на годината во Македонија“

Националното жири за Избор на автомобил на годината во Македонија вчера ја соопшти одлуката признанието „SUV на годината во Македонија“

Read more

Алармантно-Зошто на децата треба да им се ограничи времето со електронски уреди!

Во последно време, иако има исклучоци, сепак на повеќето млади родители им е полесно да им дадат телефон на децата,

Read more

Професор Драги Ѓоргиев: цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание, историјата треба да се денационализираат

Историски икони како цар Самоил, Гоце Делчев, Илинденското востание се меѓу личностите и настаните за кои ќе се дебатира дали

Read more

Охриѓанецот Чеди Осман на НБА Ол-стар викендот во Шарлот, настапи во патики со знамиња на Македонија и Турција.

Младата НБА-ѕвезда Чеди Осман искажа љубов и кон родната Македонија и кон Турција за време на Ол-стар викендот во Шарлот,

Read more

Брутална одмазда на природата: Еве како изгледаат дивите животни во чернобилската зона

На 26-ти април 1986 година, 190 тони високо радиоактивен материјал бил исфрлен во атмосферата од нуклеарната електрана Чернобил на северот

Read more
Translate »