Мајка и ќерка пронашле труп

loading...

Вчера 65-годишната М.Д.од Гевгелија пријавила дека истиот ден околу 13 часот и 30 минути додека пешачела со нејзината пријателка до чешмата викана „Долна Чешма“ во селото Хума-гевгелиско забележале починато лице.

На местото на настанот излегла увидна екипа од Полициска станица Гевгелија и било утврдено дека починатиот бил 67-годишниот С.П.  од Гевгелија.

Translate »