Пенелопе Круз блесна во бел фустан на доделувањето на наградите ,,Еми,,

loading...

Пенелопе Круз го сврте вниманието на синоќешното доделување на наградите „Еми“, кое се одржа во Лос Анџелес, Калифорнија. 44-годишната актерка се појави во фустан со пердуви од високата мода на Шанел и го оживеа гламурот на стариот Холивуд. Додатоците на впечатливата креација се рачно везени, а за тоа биле потребни околу 300 часа.Во својот стајлинг таа додаде накит со блескави сваровски кристали.

Translate »