ПОЧИНА ДРАГАН ВУЧИЌ

loading...

Познатиот пејач, водител и телевизиско лице Драган Вучиќ починал на клиниките во Скопје на 65-годишна возраст.

Композиторот Љупчо Мирковски на својот Фејсбук профил објави проштални зборови за својот пријател. ,,За жал, ја изгуби битката. Почивај во мир другарче мое”.

Повеќе информации за причините за смртта се очекуваат во текот на денот.

Translate »