Рецепт за кафе за слабеење и брз метаболизам

loading...

Обичното кафе дополнете ги со следните состојки за да добиете напиток кој ќе ви ги стопи маснотиите во телото. Овој рецепт е особено добар за намалување на наслагите околу половината.

Рецепт:

Во филџан кафе ставете две лажички несолен путер и две лажички масло богато со триглицериди, како на пример кокосовото масло. Добро измешајте ги, може и со блендер.

Иако ваквото кафе содржи 500 калории и 51 грам масни материи, рецептов покажал одлично дејство за организмот, забрзување на метаболизмот и зголемување на енергијата.

 

Translate »