Како да исчезнат 7 знаци на стареење за 7 дена?

Aко сакате да имате помлада кожа без да треба да издвоите богатство за прескапа козметика, ви предлагаме да го земете серумот против стареење на Avon Anew Protinol Power во комбинација со новиот истиоимен крем за околу очи додека се на супер цена.
Купувачите низ светот го обожаваат овој серум против стареење, бидејќи не е прескап а имате чувство како да користите неколку пати поскап луксузен производ. Многумина може да си го дозволат, а тој ги наградува со тоа што ги намалува фините линии, ја подобрува цврстината, кожата ја прави помазна, ги минимизира порите, ја прави кожата поеластична и поотпорна и ѝ дава блeскав сјај. Серумот против стареење на Protinol Power Avon Anew доби преку 1.000 позитивни коментари од клиенти кои тврдат дека имаат одлични резултати по само една недела користење. Жените што веќе го користеле, тврдат дека „магичниот“ крем против стареење „ги подмладува седум години за седум дена“
Во што е неговата тајна?
Овој „магичен“ серум се напојува со формулираната и патентирана технологија Protinol. Protinol е нежна алтернатива на ретинолот и може да помогне во справувањето со знаците на стареење без да ја остави кожата сува или иритирана. Оваа патентирана состојка го поттикнува создавањето на колаген во телото и дава исклучително брзи резултати.

А токму Protinol е главната состојка на производите од серијата Anew – Renewal Power серумот и новата крема за околу очи. Тие дејствуваат моќно и истовремено се многу нежни за кожата, делуваат пријатно и не создаваат иритации, а најдоброто од сѐ е што првите резултати ќе ги забележите по само седум дена! За најдобри резултати, се препорачува комбинација на двата производи – серумот за кожа и кремата за околу очи, кои ќе ви го покажат вистинскиот ефект на „antiaging“.

Кои се придобивките:
Ја измазнува кожата
Интензивно хидрира
Ги намалува тенките линии и брчки
Ја затегнува кожата
Го зголемува сјајот
Ја зајакнува кожата
Кожата изгледа подмладено

Напредната технологија за зајакнување помага да се намалат фините линии и брчки додека еластичноста на кожата се подобрува. Новиот серум на Авон треба да се користи посветено и да се постигне неделен режим за нега на кожата, се со цел во огромна мера да се подобри целокупниот изглед на кожата и да се запре процесот на формирање брчки околу очите. Дополнително, серумот е хипоалергичен, тестиран на алергиски реакции и тестиран од дерматолог, што го прави погоден дури и за најчувствителните типови на кожа
Avon е компанија што 136 години се занимава со убавина. Тоа е компанија која ги поврзува луѓето, користејќи ја моќта на убавината за да ги трансформира животите на подобро. Милиони претставници ширум светот ги продаваат брендовите на Avon преку нивните социјални мрежи, градејќи свои бизниси за убавина.

Translate »