Дали ќе ги препознаете? Се работи за познати фаци од светскиот џет-сет!

loading...

Маскирани во стилот на 70 -тите , овие добро познати џет-сет “фаци”  тешко ќе ги препознате.

Се работи за Амал Клуни и Синди Крафорд,  снимени додека позираат на забавата на која секоја година се собираат најпознатите личности  од светот на филмот  и модата.

Двете блиски пријателки, очигледно, биле инспирирани од диско модата на 70-тите.

Забавата била организирана по повод ” Ноќта на вештерките”, кој официјално се прославува на 31 октомври, во вторник.

 

Амал Клуни и Синди Крафорд, со нејзиниот сопруг Ранде Гербер

 

Амал Клуни и Синди Крафорд на забава по повод Ноќта на вештерките

 

Амал Клуни

 

Translate »