Пронајдена е 63 годишна жена мртва во својот стан, претходно молела за помош

loading...

Крици за помош ноќеска се слушале на улицата „Рајко Жинзифов“ во Центар, а С.Д. пријавила во полицијата дека нејзината сосетка барала помош, по што полициски екипи излегле на терен.

Утврдено било дека жената ја нашла својата сестра, 63-годишната Л.К. почината на подот, јавува Курир.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата ќе биде предадено на обдукција.

Translate »