Земјотрес во Скопје со интензитет од 2,6 степени според Рихтер

loading...

Земјотрес со интензитет од 2,6 степени според Рихтеровата скала околу 18:30 часот се почувствува во главниот град.

Според информациите на специјализираните интернет страници епицентарот на земјотресот е 12 километри од Скопје во близина на приградската населба Идризово.

Епицентарот на потресот бил на длабочина од пет километри.

Translate »