Димитар Лабудовиќ: врвен женски тенис ќе гледаме ова лето во Скопје

Димитар Лабудовиќ е познат тениски експерт, тренер на нашата најдобра тенисерка на сите времиња Лина Ѓорчевска, истовремено капитен и одговорен за

Read more

Нов успех на млад македонски тенисер на европски тениски турнир во Битола

Максимилијан Алексовски, млад македонски тенисер забележа голем успех на европскиот тениски турнир за деца до 14 годишни кој изминативе денови

Read more

Скопје домаќин на меѓународен машки тениски турнир на ниво на АТП Челинџер со награден фонд од 25.000 долари!

Летото во Скопје започнува во знакот на професионалниот тенис! Од 6 јуни до 12 јуни, на терените на тенискиот клуб

Read more

Пад на акциите на „Кока-кола“ по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо

Акциите на компанијата за пијалоци „Кока-кола“ паднаа значително по потегот на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, кој на прес-конференција на Европското

Read more
Translate »