Прекрасен ручек со павлака и зеленчук

loading...

  1. Во солена вода околу 15 минути се варат главиците карфиол и брокула.
  2. Се цедат добро и се оставаат настрана.
  3. Во сад се мешаат јајцата со павлаката за готвење, вегета, зачини, се убаво со миксер да се соедини.
  4. Во добро подмачкана тава се стават цветови брокула и карфиол, се става смесата со павлаката врз нив.
  5. Се пече 30 минути на 200 степени. Пред крајот се додава пармезанот да се стопи.
Translate »