Жешки наслови од регионот: 23 црногорски полицајци позитивни на Ковид-19, Грците протеруваат српски туристи

loading...

Вучиќ: Паднаа маските, насилниците ќе бидат казнети, заострени контролите на грчките граници, владата на Рама нема да воведе нов полициски час.

Србија

1. Четврт ден протести во Белград: Повредени новинари, обид за влез во парламентот

2. Вучиќ: Паднаа маските, насилниците ќе бидат казнети

3. Брнабиќ: Вонредната состојба е најефикасна мерка за справување со коронавирусот

4. Единствената „болница“ во која има место е белградска „Арена“

5. Во Нови Пазар хоспитализирани над 300 пациенти

Грција

1. Српски туристи ќе бидат протерани од островот Евија

2. Заострени граничните контроли

3. Угостителите ќе добијат попуст за киријата

4. “Travel + Leisure”: 7 грчки острови меѓу најдобрите во Европа

5. Мицотакис го критикуваше контроверзниот потег на Анкара за црквата Аја Софија да ја претвори во џамија

Албанија

1. Парични казни за неносење на маски

2. Ситуацијата со коронавирусот продолжува да се влошува

3. Владата на Рама нема да воведе нов полициски час

4. Скендер Братај: Бројот на новозаразени во јули ќе расте

5. Мета го „врати“ новиот закон за полицијата

Бугарија

1. Најавени протести и за денес

2. Враќањето на меѓународните железнички линии одложено

3. Во Бугарија има 3389 активни случаи на Ковид-19

4. Од 14-ти Грција ќе бара негативен ПЦР тест на граничниот премин Кулата

5. Земјата влезе во прелиминарна фаза за усвојување на еврото како валута

Хрватска

1. Нападнат градоначалникот на Сплит

2. Од понеделник задолжително носење на маски во продавниците

3. Граѓаните на БиХ можат да влезат во Хрватска само со негативен тест на Ковид-19

4. Шкоро: Немам намера да се откажам од мојата реторика

5. Досега регистрирани најмалку 138 новозаразени

Црна Гора

1. 23 полицајци позитивни на коронавирусот

2. Мугоша: Црна Гора има перспектива само со силна средна класа

3. Давидовиќ: Нашата земја е безбедна за туристите

4. Објавена е корона-мапа: Од регионот само Србија и Македонија „поцрвенеа“

5. Подгорица го осуди геноцидот во Сребреница

Словенија

1. Регистрирани 34 новозаразени, најмногу во последните три месеци

2. Словенците масовно купуваат имоти во Хрватска

3. Пахор: За иднината на БиХ е клучна вистината, а не негирањето

4. Јанша: Политиката за условување на Хрватска за влез во еврозоната не се исплаќа

5. Јанша го повика Хојс да размисли околу повлекувањето од функцијата

Translate »