Македонија без Елмас – ова е списокот на повикани играчи за мечот со Косово

loading...

Селекторот Игор Ангеловски го објави официјално составот на повикани фудбалери за мечот против Косово кој се игра за неколку дена во Скопје.

Сигурно дека голема и ненадоместлива е загубата на Елиф Елмас, кој Наполи пред неполн час информираше дека е позитивен на Ковид19, но селекторот ќе мора да ја закрпи позицијата каде настапуваше Елмас за оваа клучна средба.

Под знак прашалник беше и капитенот Горан Пандев, но тој едел од списокот, така да нема што фановите да стравуваат.

Листата брои 23 фудбалери на кои смета селекторот Ангеловски:

Translate »