ПОДОБРО ДЕЗЕРТЕР ОТКОЛКУ ИНВАЛИД Зеленски им вети заштита на руските војници кои ќе се предадат

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски во синоќешното обраќање до нацијата им вети на руските војници дека ќе ги заштити ако

Read more

ЧЛЕНОВИ НА ДУИ МУ КРОЈАТ КАПА НА ГРУБИ – му испратија писмо на Ахмети (ФОТО)

„Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана

Read more

ЗА ОВОЈ ЧОВЕК РУСИТЕ РАЗМЕНИЈА 200 УКРАИНСКИ ЗАТВОРЕНИЦИ – кој е Виктор Медведчук и зошто тој е толку важен за Путин

Украинскиот опозициски политичар близок до Кремљ, Виктор Медведчук, кој беше уапсен во април, е разменет со Русија како дел од

Read more

(ВИДЕО) Потресни сцени од мобилизацијата во Русија: Жени плачат, мажи заминуваат во автобуси

На социјалните мрежи се појавуваат видеа наводно снимени во Русија кои покажуваат како изгледа мобилизацијата во таа земја по вчерашната

Read more

Џозеф: Северна Македонија има закана од Бугарија, која не ги признава македонската историја и идентитетот

Само граѓаните на оваа земја може да кажат што е закана за македонскиот идентитетот, тоа не може да го каже

Read more

(Видео) Бегство: Колона од возила на границата на Финска и Русија, откако Путин прогласи делумна мобилизација

Толпата на границата на Финска и Русија, откако претседателот Владимир Путин прогласи делумна мобилизација, се зголеми во текот на ноќта,

Read more

МОСКОВЈАНИ на улица извикуваат „РУСИЈА БЕЗ ПУТИН“ Полицијата досега уапсила 530 лица (ВИДЕО)

„Русија без Путин“, се слушаат извици по руската престолнина. Луѓето прават жив ѕид, но полицијата апси. Според агенцијата АП веќе

Read more

НУКЛЕАРЕН НАПАД! Експертите откриваат документ на Кремљ кој му дава алиби да го стисне копчето за лансирање

„Целта на Западот е да ја уништи Русија. Тие отворено кажуваат дека успеале да го поделат Советскиот сојуз во 1991

Read more
Translate »