[ФОТО] Картата обоена во жолто: Силјановска-Давкова победи во 60 општини, Пендаровски во три, Османи во 15, Таравари и Димитриевски во една

Кандидатите за претседател, Гордана Силјановска-Давкова и Бујар Османи освоија најмногу гласови на претседателските избори по број на општини. Според податоците

Read more

ОМО „Илинден“ – Пирин: За 10 дена, Бугарија успеа да деградира 4 народи, 3 земји и милиони граѓани од Македонија, Србија и од Грција

ОМО Илинден-Пирин во објава на социјалните мрежи сподели неколку вести за како што велат „добрососедската“ земја Бугарија и како таа

Read more

АНАЛИЗА: Парите ги трошиме сега, камата ќе плаќаме следните 15 години – колку и по кој основ должи државата на домашните кредитори

Само кон домашните кредитори, банки, осигурителни компании, пензиски фондови, по основ на земен заем државата должи повеќе од 2.500.000.000 евра, пишува Порталб.мк.

Read more

ФОТО: Нема абер од чистење на дивите депонии во Скопје, кому му текне фрла ѓубре кај ќе стигне

Скопската градоначалничка Данела Арсовска во својата предизборна „Програма за модерно Скопје“ пред одржувањето на локалните избори во 2021 година како

Read more

„БУГАРСКИОТ ПРАТЕНИК ЛОРЕР ИМ УДРИ СИЛНА ШЛАКАНИЦА НА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА“: Револт во политичките кругови во Бугарија

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан

Read more

ЧЛЕНОВИ НА ДУИ МУ КРОЈАТ КАПА НА ГРУБИ – му испратија писмо на Ахмети (ФОТО)

„Во последниве две години партиските органи не се активни, одлучувањето стана индивидуална сопственост, не сме веќе добро организирана и структурирана

Read more

ЗА ОВОЈ ЧОВЕК РУСИТЕ РАЗМЕНИЈА 200 УКРАИНСКИ ЗАТВОРЕНИЦИ – кој е Виктор Медведчук и зошто тој е толку важен за Путин

Украинскиот опозициски политичар близок до Кремљ, Виктор Медведчук, кој беше уапсен во април, е разменет со Русија како дел од

Read more
Translate »