(ВИДЕО) Потресни сцени од мобилизацијата во Русија: Жени плачат, мажи заминуваат во автобуси

На социјалните мрежи се појавуваат видеа наводно снимени во Русија кои покажуваат како изгледа мобилизацијата во таа земја по вчерашната

Read more

Џозеф: Северна Македонија има закана од Бугарија, која не ги признава македонската историја и идентитетот

Само граѓаните на оваа земја може да кажат што е закана за македонскиот идентитетот, тоа не може да го каже

Read more

(Видео) Бегство: Колона од возила на границата на Финска и Русија, откако Путин прогласи делумна мобилизација

Толпата на границата на Финска и Русија, откако претседателот Владимир Путин прогласи делумна мобилизација, се зголеми во текот на ноќта,

Read more

МОСКОВЈАНИ на улица извикуваат „РУСИЈА БЕЗ ПУТИН“ Полицијата досега уапсила 530 лица (ВИДЕО)

„Русија без Путин“, се слушаат извици по руската престолнина. Луѓето прават жив ѕид, но полицијата апси. Според агенцијата АП веќе

Read more

НУКЛЕАРЕН НАПАД! Експертите откриваат документ на Кремљ кој му дава алиби да го стисне копчето за лансирање

„Целта на Западот е да ја уништи Русија. Тие отворено кажуваат дека успеале да го поделат Советскиот сојуз во 1991

Read more

Паника во Кремљ: Пресретнатите писма од најелитните руски единици укажуваат на пад на моралот и деградација на воените способности на Москва!

Институтот за проучување на војната (ISW), објави нова анализа од конфликтот во Украина. Во анализата се наведува дека итната дискусија

Read more
Translate »