ФОТО/ВИДЕО: Првата проба на евровизиската сцена на нашиот претставник Васил Гарванлиев

Васил Гарванлиев денеска ја одржа првата проба на евровизиската сцена во Ротердам, Холандија. 36-годишниот пејач ја изведе „Here I Stand“

Read more

(Видео) „Болни сцени за да се гледа до крај“ -Македонски модели во котроверзна реклама за ПЕТА на Модната недела во Њујорк

Дваесет македонски модели од агенцијата „Моделс ИН“ снимија реклама за Модната недела во Њујорк во соработка со ПЕТА, светската организација

Read more

(Видео) Објавени снимки на кои Меланија пцуе и за новинарите вели – „Каде беа кога Обама го правеше тоа

Првата дама на САД изразила презир кон извештаите во медиумите за разделување на децата од нивните родители на американско-мексиканската граница

Read more
Translate »