(ВИДЕО) Бежовски: Вилма Русковска ме исфрли од кабинет кога бев да и пријавам криминал на Груевски и Сашо Мијалков

Шокантна изјава на Бежовски : Обвинителката Вилма Русковска ме исфрли од кабинет кога бев да и пријавам криминал на Груевски

Read more

Петар Андоновски: Ова што сега ни се случува не е живот, туку глумење живот

Серијал интервјуа на НОВА со  најзначајните имиња во  сферата на културата и уметноста во Македонија: Петар Андоновски, писател- “Уметниците се

Read more

Винарија Бовин-автентична винска приказна која веќе 22 години никого не остава рамнодушен!

Кога ќе помислиме на Винарија Бовин дефинитивно мислиме на премиум бренд, на вина со полн и богат вкус кои никого

Read more

ИНТЕРВЈУ со Јаневска: Сѐ поевидентно е дека вирусов му послужи на светот да се „ослободи“ од сиромашните

Во оваа психолошка војна со Ковид 19 повеќе ме плаши помислата дека немаат сите луѓе еднаков третман при лекувањето. Како

Read more

Меркел: Коронавирусот е најголемиот предизвик од Втората светска војна

Германската канцеларка вечерва во драматично обраќање ги повика германските граѓани да помогнат во битката за спречување на ширењето на коронавирусот.

Read more

Бил Гејтс се изјасни за вакцинацијата и го прогнозираше крајот на пандемијата: „Ќе се извлечеме од ова!“

Бил Гејтс, кооановачот на „Microsoft“, милијардер и социјално ангажиран бизнисмен, изјавил дека е оптимист дека светот ќе сфати дека теориите

Read more
Translate »