Елена Мошуц, еден од најдобрите светски сопрани, го отвори реномираниот фестивал „Охридско лето”

Вчера вечер Охрид блесна во полн сјај со свеченото отворање на 58.  издание на „Охридско лето“ кое сите го очекувавме

Read more

Видео:Роберт Де Ниро го опцу Трамп на доделувањето на наградите “Тони”,публиката го награди со аплауз

Оскаровецот и актер Роберт Де Ниро (74) за време на доделувањето на наградите” Тони “извика навреда против американскиот претседател Доналд

Read more
Translate »